Haber

Dev binanın yıkılma anı kamerada

Dev binanın yıkılma anı kamerada

Etraf toz bulutuyla kaplandı

SAMSUN – Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan ‘Anakent İş Merkezi’nde yıkım çalışması sırasında binanın bir kısmı yıkıldı. Yıkılma anı ise kameralara yansıdı.

Bankalar Caddesi ile Kuyumcular Çarşısı ortasında bulunan Anakent İş Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor. Yıkım işini üstlenen şirket tarafından yapılan yıkım çalışmasında dış cephenin akabinde betonarme kısma başlandı.

Edinilen bilgiye nazaran, yıkım işini üstlenen firma tarafından akşam saatlerinde yıkılması planlanan ön kısımdaki tek kolon, çatırdamaya başladı. Polis, daha evvel araç trafiğine kapattığı yolu, olay öncesinde yaya trafiğine de kapattı. Binanın önündeki dev kolon ve bağlı olduğu kısım büyük bir gürültüyle yıkıldı. Kolonun yıkılmasının akabinde çevreyi toz bulutu kaplarken, vatandaşlar meydana gelen sesin akabinde kısa periyodik panik yaşadı. O anda yakında bulunan bir vatandaş tarafından binanın yıkım anı cep telefonu ile görüntülendi.

Olay anını anlatan Kaan Efe isimli vatandaş, “Kolonun bağlantılarını sökmüşlerdi. Ondan sonra polisler geldi. Yıkım için akşamı bekliyorlardı. Saat 13.00 gibi çatırdama sesleri gelmeye başladı. Kolonun yıkılacağı anlaşılınca yol kapatıldı. Daha sonra dev kolon yıkıldı. Allah’tan can kaybı ve yaralanma olmadı” dedi.

Yıkımın akabinde Bankalar Caddesi, büsbütün araç ve yaya trafiğine kapatılırken, 10 katlı dev binanın yıkım süreci devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu